Basketballers Onder 22 Lieshout pakken koppositie
- avdb12
- 3 dagen geleden
- 3 minuten om te lezen
Onder 12 trad zaterdag als eerste aan van alle Lieshoutse basketbalteams. Zij namen het op tegen EVBV Octopus uit Vught en namen in de eerste periode een voorsprong van 8-3. Octopus herstelde en bij rust was het 16-20 voor de bezoekers na een spannende helft. Na rust nam Octopus afstand. Lieshout klampte aan bij een achterstand van 12 punten, maar kon de wedstrijd niet meer ombuigen. Lieshout verloor met 37-46. Mees Kemps scoorde 23 punten.
Onder 14 speelde tegen Vido uit Veldhoven. Op basis van het eerste anderhalve kwart leek het een spannende wedstrijd te worden. Echter gaf Lieshout voor rust gas en liep daardoor uit naar een 36-18 voorsprong. Het team speelde goed samen en vooral Marnix Backx stond vaak aan het einde van de aanval. Hij scoorde 34 punten in een met 78-31 gewonnen wedstrijd.

Onder 16 had wat recht te zetten tegen koploper Wyba uit Wijchen. Uit werd met 7 punten verschil verloren en het team was erop gebrand dit verschil weg te poetsen. In een spannend duel bleef de stand tot diep in het derde kwart gelijk. Daarna wist het, mede via scores van Tijmen van den Broek (20 punten) uit te lopen naar een 65-51 overwinning.

Onder 18 speelde sterk tegen BAL uit Weert, maar miste veel schoten tegen de zone. Daardoor was het voor Lieshout lastig om inside een weg naar de basket te vinden. Toch hing het bij rust nog in de wedstrijd bij een 17-23 achterstand. In de tweede helft vond Tom Gevers de onderkant van het netje wel vaker. Hij scoorde drie driepunters en werd topscorer met 11 punten. Lieshout bracht aan het einde van de wedstrijd de achterstand terug tot twee punten: 43-45. Het maakte nog kans op een stunt, maar de laatste ballen vielen in het voordeel van de bezoekers. Lieshout verloor met 43-48 in een pot vol strijd.

Tracks Parkstad uit Heerlen kwam op bezoek bij Onder 22. Een duel om de eerste plek in de competitie. Na een stroef eerste kwart sloeg Lieshout in het tweede kwart een gat van 26-15. Na rust liep het verder uit naar 20 punten. De bezoekers kropen iets dichterbij, maar het verschil werd niet kleiner dan 13 punten. Dat was ook het verschil bij het eindsignaal. Lieshout won met 56-43 en gaat nu aan de leiding in de competitie. Sven Beckers en Cas van Uden scoorden beide 18 punten.
Dames 1 nam het op tegen BC Bladel en had bij de rust een voorsprong van 44-29. De bal ging lekker rond en veel speelsters deelden mee in de scores. In de tweede helft bleef het gat rond 10 punten en Lieshout won met 74-65. Roos Monen werd topscorer met 14 punten, maar ook Lisa de Groot, Isis Welten en Nicole van der Aa noteerden dubbele cijfers.
Heren 1 kwam als laatste in actie tegen Tantalus uit Eindhoven. Na een spannende eerste helft was het 43-42 in het voordeel van Lieshout. Na de rust liep Lieshout uit naar een voorsprong van 11 punten. In het laatste kwart kroop Tantalus dichterbij, maar de opgebouwde voorsprong was voldoende voor de winst. Het werd 81-78 in het voordeel van Lieshout. Vier spelers behaalden de dubbele cijfers. Topscorer werd Stijn Potting met 19 punten.




Opmerkingen